Wymiana książek – którą chciałbyś mieć?

wymiana

To już trzecia wymiana książkowa Przeczytaj&podaj dalej, w której biorę udział. Tym razem do wymiany wystawiłam aż dziewięć tytułów: kryminały, biografię, wspomnienia i fantastykę. Jeśli któryś z nich przypadł Ci do gustu, a chcesz zaoferować inny w zamian pisz śmiało.

Oto moje książki:

1. Andrzej Sapkowski, Narrenturm – wymieniona z The Carolinas’s Book

Stan bardzo dobry, okładka twarda. Chcę przekazać w dobre ręce, które nie boją się fantastyki. Ja przez „Narrenturm” nie przebrnęłam. Zaczęłam czytać kilka lat temu i porzuciłam po kilkunastu stronach. Szkoda, żeby się marnowała u mnie na półce.

2. Jilliane Hoffman, Odwet

Stan bardzo dobry. Świetny thriller, od którego trudno się oderwać. „Chloe, zdolna i piękna studentka prawa, zostaje napadnięta i brutalnie zgwałcona. Dwanaście lat później pracuje w biurze prokuratora stanowego Miami. Jest już inną kobietą. Słynie z tego, że zachowuje zimną krew nawet podczas procesów najniebezpieczniejszych przestępców. Teraz prowadzi z pozoru oczywistą sprawę seryjnego mordercy, którego ofiarami padają młode kobiety. I nagle w sądzie staje oko w oko ze swoją przeszłością…” – warto przeczytać!

wymiana1

3. Hamid Mohsin, Uznany za fundamentalistę – wymieniona z Jeszcze jeden rozdział

Stan bardzo dobry. Historia muzułmanina, który po ataku na World Trade Center stał się persona non grata w swoim środowisku. Imigrant, który spełnił swój sen o życiu w Ameryce, nagle zaczyna zastanawiać się nad swoją tożsamością. Cenna lektura, która pozwoli patrzeć  na problemy imigrantów z nieco innego punktu widzenia.

4. P. Margolin, Śpiąca królewna – wymieniona z Pierwszą Damą

Stan bardzo dobry. Świetny kryminał, z zaskakującym zakończeniem. „Miles Van Meter jest popularnym autorem opartego na faktach bestsellera „Śpiąca królewna”. Opisał w nim historię seryjnego mordercy, którego ofiarą padła między innymi jego siostra bliźniaczka, od lat pogrążona w śpiączce Casey Van Meter. Psychopata zamordował także ojca i przyjaciółkę siedemnastoletniej Ashley Spencer, Nawet po sześciu latach od tej brutalnej zbrodni dziewczyna nie czuje się bezpieczna. Wie, że zabójca nie dokończył jeszcze swego dzieła, a klucz do zagadki jest ukryty w książce, którą boi się przeczytać.”

5. Krzysztof Kotowski, Marika

Stan bardzo dobry. „Kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy w miejscu ukrytym głęboko w puszczy bez śladu znikają ludzie. Opowieści o tych wypadkach nie tylko przerażają okolicznych mieszkańców, ale także podejrzanie wzmagają aktywność grupy byłych, dawno uśpionych agentów KGB. Rozpoczyna się cichy, bezlitosny i krwawy pojedynek między nimi, a polskimi służbami specjalnymi o dostęp do przerażającej tajemnicy sprzed wielu lat. Aleksander Kołynin – dawny rosyjski szpieg, niegdyś odsunięty za zakazany związek z młodą polską opozycjonistką, musi wybrać po której stanąć stronie. Nikt nie wie, że tylko on zna prawdziwą tajemnicę Mariki”.

6. Anna Fryczkowska, Z grubsza Wenus – wymieniona z Naciskiem na szczęście

Stan bardzo dobry, nie czytałam, choć podobno jest świetna. „Wczasy odchudzające. Dwie kobiety, które kryją wiele w nadmiarach swoich sylwetek. Obie wytresowane, by dobrze wyglądać. Usiłują lepiej żyć. Choć nie zawsze z przekonaniem. Starania o lżejsze ciała utrudniają ciężary z przeszłości. Schudnąć! – cel życiowy przyświecający trzydziestoparoletniej, gniewnej i zasupłanej Baśce. Schudnąć? – zastanawia się starsza o kilkanaście lat, pogodna i pozornie spokojna Janina. Obie mają problem z nadwagą, ale na wakacjach bardziej niż ciało, leczyć będą duszę.

7. L. Zachariasiewcz, Randka z wrogiem – wymieniona z Gosią Szczep

Ludwika Zachariasiewicz, Randka z wrogiem

Ludwika Zachariasiewicz, Randka z wrogiem

Stan bardzo dobry. Niedawno ją recenzowałam na blogu, więc całą moją opinię możecie przeczytać w tym wpisie. Przyznaję, że szkoda mi ją było wystawiać do wymiany, ale… kilka osób się nią zainteresowało, więc czemu nie? Przy robieniu zdjęć lekko zagiął się dolny róg książki i odstaje folia, która oddzieliła się od papieru.

8. Kinga Dębska, Moje córki krowy – wymieniona z Freeselerką

moje corki krowy

Stan dobry, widoczne ślady użytkowania. Upolowałam ją na poprzedniej wymianie, przeczytałam z zainteresowaniem, zrecenzowałam, teraz oddaję w dobre ręce. Kto chce otrzymać książkę, o której wiele się mówiło?

9. Lawrence Grobel, Meryl Streep – WYMIENIONA z Minimalną

Biografia Meryl streep

Stan bardzo dobry. Biografia Meryl Streep opatrzona licznymi cytatami aktorki oraz pięknymi fotografiami. Do czytania niewiele, za to ile do oglądania!

Jeśli któraś z książek przypadła ci do gustu, napisz w komentarzu i zaoferuj inną w zamian. Na pewno się dogadamy:-)

Trzecią edycję wymiany książkowej prowadzą Magdalena Erbel z Save the magic moments oraz Ewelina Mierzwińska. Zaglądnij tam koniecznie, bo trwa tam linkowe party, gdzie znajdziesz linki do blogów, na których odbywa się wymiana książek.

wymiana ksiazkowa

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...